3600 Ek Göstergede Sona Gelindi! 3600 Ek Göstergenin Ayrıntılarında Neler Var? Bakan Alım Tek Tek Sıraladı

3 milyon 175 bin memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili ortaya çıkan ayrıntılarda fiyatlara 1450 liralık ortalama bir artırım planlanıyor. 2 milyon emeklinin de beklediği ek göstergede emekli aylıklarına yaklaşık yüzde 25 artış var. 19 Mayıs 3600 ek göstergede son gelişmeler dikkat çekerken memur, polis, din vazifelileri, hemşirelere tanınacak ek göstergenin mayıs sonunda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

EMEKLİLERİN YÜZDE 50’SİNİN GÖSTERGESİ YOK

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım son yaptığı açıklamada 360 ek gösterge çalışmalarında sona geldiklerini ve mayıs ayında yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.
Memur-Sen Genel Lider Yardımcısı Hacı Bayram Tombul yaptığı açıklamada “emeklilerin yüzde 50’sinin hiç göstergesi yok ya da düşük göstergesi var” dedi. Tonbul düzenlemede düşük göstergelilerin yansıtma oranını bir nebze arttırmak gerekir dedi

3600 EK GÖSTERGE NEDEN KIYMETLİ?

Şu anda 2200 ile 3000 ortasında ek göstergesi olan polis, öğretmen, hemşire, din vazifelisi ve şube müdürleri üzere memurların ek göstergelerinin 3600 ‘e çıkarılması isteniyor. Yapılacak düzenleme ile mağdur olan memurların maaşlarında , ikramiyelerinde ve emekli aylıklarında önemli artışlar olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de sıhhat çalışanlarına yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin genişletileceğini söylemişti. Erdoğan lisans mezunu hemşirelerin ve sıhhat çalışanlarının 3600 ek göstergeye dahil edileceğini tabir etmişti. Erdoğan “bu yıl bitmeden ek göstergenin yürürlüğe gireceğini” söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.