40 yıldır evli çiftler, 40 gündür evli çiftlerle buluştu

Posted by

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde evliliklerinde 40. yılı geride bırakan 30 çift, evliliklerinin 40. gününde olan 30 çift ile birebir sofrada bir ortaya geldi.

Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, evliklerinde 40 yıllık bir vakit dilimini geride bırakan 30 çifti, evliliklerinin 40. gününü yaşayan 30 çift ile akşam yemeğinde Dülük Tabiat Parkı içerisinde bulunan Göl Kafe Restoran’da ağırladı.

Genç çiftler, deneyim transferine dayalı aktiflikte kendilerinden tecrübeli bireylerle tanışarak birlikte yemek yeme fırsatı buldu. Uzun yıllar devam eden huzurlu ve keyifli evliliklerin sırlarını paylaştığı programa Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu’da katıldı. Çiftlerle tek tek ilgilenen Lider Fadıloğlu, kendi evlilik tecrübelerini genç çiftlere aktardı.

“NASİHATLER ÇOK ÖNEMLİ”

Yaptığı konuşmada örnekler de veren Lider Fadıloğlu, memnun ve huzurlu bir evliliğin nasıl devam edeceğine dair niyetlerini, deneyimlerini genç çiftlerle paylaştı.

Saygının, sevginin değerine vurgu yapan Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, ”Ekip arkadaşlarımızla birlikte 40 yılını dolduran çiftleri, 40. gününü yaşayan genç çiftlerimizle bir ortaya getirmek istedik. Gençlerimizin, büyüklerimizden alacakları nasihatler çok değerlidir. Allah, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Aile müessesi, ne kadar güçlü olursa ülke o kadar güçlü olur. Maalesef yakın tarihte ‘çekirdek aile’ diye geniş aileleri ortadan kaldırdık. Şu anda Türkiye ile ilgili hangi mevzuyu tartışırsak tartışalım, sonunda sorun nitelikli insan olmaya geliyor. O nitelikli insanın yetişmesi de aile ortamıyla yanlışsız orantılıdır. Ailenin de geniş aile olmasıyla o çocukların gelişmesine katkı sağlaması çok değerlidir. Anne, baba, ömrünü senin için veriyor, ondan sonra sen evlat oluyorsun. Gerini dönüp gidiyorsun, yok bu türlü bir şey. Lakin anne ve baba, evladının kendisinden üstün olmasını istermiş. Bu türlü bir bedele karşı, biz bu silsileyi yine inşa etmezsek bizim huzurlu olmamız mümkün değil. Ben burada bilhassa genç çiftlerimize şunu belirtmek istiyorum. Lütfen hayat benim hayatım demeyin, hayat bizim hayatımız diyeceğiniz sorumluluğunuz olan anneniz, babanız, kayınpederiniz, kayınvalideniz var. Dünyaya gelme sebebiniz olanlar var. Büyüklerimize karşı öncelikli sorumluluklarımızı yerine getirmek gerek. Allah; muhabbetinizi daim eylesin, birliğinizi daim eylesin, sıhhat, sıhhat, memnunluk ve afiyet versin. Genç evlilerimize güzel evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin, büyüklerimize de torunlarının gününü görmeyi nasip etsin” dedi.

“İŞİN SIRRI, KARŞILIKLI SEVGİ, HÜRMET VE SADAKATTİR”

Evliliklerinde 44. yılı geride bıraktıklarını kaydeden Necla Kaşmer, memnun bir evliliğin karşılıklı sevgi ve hürmetten geçtiğinin altını çizerek, “Gençlerimize en büyük tavsiyem birbirinize karşı sevgi, hürmet ve sadakattir. Biz 44 yıllık evliyiz, hala eşimle keyifli bir evlilik sürdürüyorum ve hala çocuklarıma yardımcı oluyorum. 7 torunum var. Şunu belirtmek istiyorum, çocuklarsız bir şey olmuyor. Gerçekten her vakit büyüklerin, küçüklerine takviye çıkması lazım, her vakit onların gerisinde olduğumuzu hissettirmemiz lazım. Küçüklerin de büyüklerine her vakit sevgi ve hürmet göstermesi lazım diye düşünüyorum. Yeni evli çiftlerimize bir ömür uzunluğu mutluluklar diliyorum” tabirlerini kullandı.

Bir ömür keyifli bir evlilik yaşamak istediğini belirten Mehmet Ali Polat, “Bugün burada bulunduğumuz için çok memnunum. Herkese teşekkür ediyorum. 40 günlük evliyiz, biz bile 40 günün nasıl geçtiğinin farkında bile değiliz. Burada büyüklerimizden çok hoş nasihatler alıyoruz. Onların deneyimleriyle inşallah eşimle ben de bir ömür uzunluğu sevgi ve hürmet çerçevesinde evliliğimizi yürütürüz. Ben, böylesine manalı bir tertip düzenleyen Liderimize ve grubuna çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program sonunda, bütün çiftlere günün anısına özel kutulu fincan grubu ikram edildi.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.