7.8 milyon Euro, Fenerbahçe’nin kasasında kaldı!

Posted by

Ozan Tufan ile başlayan operasyon Mesut Özil ile devam ederken son olarak Luiz Gustavo ile yollar ayrıldı. Bu isimlere Samatta’nın yanı sıra Caulker, Meyer ve Lemos’un katılmasıyla Fenerbahçe’nin kasasında yıllık 13.5 milyon Euro’luk (246.8 milyon TL) rahatlama yaşanacak.

Yüksek maaşlı, düşük performanslı futbolcular yüzünden son yıllarda önemli zahmetler yaşayan Fenerbahçe yönetimi bu dönem stratejik ataklarla bu futbolcularla yollarını ayırarak mali manada rahatlıyor. Sarı lacivertlilerde dönem öncesi maaşları yüksek oyuncularla ilgili operasyonun startı geçtiğimiz yıl Mesut Özil’le birebir gün takım dışı bırakılan Ozan Tufan ile başladı. Gerek idare gerek taraftarlarla ortası açılan Ozan’ı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’e satan F.Bahçe bu imzayla 1.3 milyon Euro yükten kurtulmuş oldu.

Ozan’ı Mesut-Gustavo izledi

Ardından dünyaca ünlü Mesut ile vedalaşıldı. 1.5 dönemde beklenen performansı veremeyen Mesut Özil’le yollarını ayırarak kasadan yıllık 3 milyon Euro maaş daha çıkmasının önüne geçildi. Yaşadığı sakatlık sonrası eski performansından uzaklaşan ve özel maçlarda Jesus’un gözüne girmeyi başaramayan Luiz Gustavo ile de vedalaşan Fenerbahçe böylelikle Sambacı’ya ödemek zorunda olduğu 3.5 milyon Euro’dan da kurtulmuş oldu. Yalnızca bu 3 ismin ayrılığı kulüpte 7.8 milyon Euro’luk (142.7 milyon TL) rahatlama sağladı. (Hürriyet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.