Adata, PC ve PS5 için Legend 960 SSD’sini Tanıttı

Posted by

Ufukta yüksek hızlara çıkan PCIe 5.0 SSD’ler görünse de PCIe 4.0 ve hatta PCIe 3.0 ürünler için halen geniş bir pazar var. Adata bugün en yeni PCIe 4.0 SSD serisini duyurdu ve sürücülerin birçok alanda kullanılabileceği vurgulanıyor.

Legend 960’ın yaratıcılar için tasarlandığı belirtilmiş. Ancak 7.400 MB/s ve 6.800 MB/s sıralı okuma/yazma hızları sayesinde oyun bilgisayarı veya PlayStation 5 oyun konsollarında kullanmak için uygun. Aslında yakın zamanda piyasaya çıkan sürücülerin çoğu PCIe 4.0 arayüzünün ulaşabileceği maksimum hızları sunuyor diyebiliriz. Yani bu alanda birçok SSD bulunuyor ve rekabet kızışmış durumda.

Legend 960, 4K rastgele okuma/yazma performansı söz konusu olduğunda 750K ve 630K IOPS oranları sunuyor. Sürücünün tüm işlemlerinden SLC ve bir DRAM önbelleğe sahip Silicon Motion SM2264 kontrolcü sorumlu. Belirttiğimiz gibi, yeni nesil SSD Sony’nin PlayStation 5 konsoluyla da uyumlu.

Adata SSD’yi 5 yıllık bir garantiyle desteklerken, 1.560 terabaytlık bir dayanıklılık derecesi ve 2 milyon saatlik bir MTBF değerinden bahsetmiş. Legend 960 serisi önümüzdeki günlerde 1 TB ve 2 TB kapasitelerle satışa sunulacak. 4 TB’lık bir SKU da üretim aşamasında ve ilerleyen aylarda gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.