Ağar için cezaevine helikopter pistini kimin yaptırdığı ortaya çıktı

Posted by

Susurluk davasından aldığı 2 yıllık mahpus cezası hasebiyle 2012 yılında Aydın Yenipazar Cezaevine giren tutuklu Mehmet Ağar’ın ziyaretçileri için yapılan helikopter pistini kimin yaptırdığı 10 yıl sonra ortaya çıktı. Ağar, “Pisti ben değil, o dönemki Nazilli Belediye lideri yaptırdı” dedi. Şu an MHP Vilayet Lideri olan periyodun belediye lideri Haluk Alıcık, “Devletimiz istedi yaptık” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e yaptığı açıklama, Yenipazar Cezaevi yakınına yapılan helikopter pisti tartışmasını tekrar alevlendirdi.

Ağar’ın 2012 yılında Susurluk Davası’ndan aldığı 2 yıllık mahpus cezasını yatmak için seçtiği Yenipazar Cezaevi’nde birçok yenilik çalışması ve tadilat yapılmış, tenis kortu ve etraf duvarı üretim işi de yapılmıştı. Cezaevine yaklaşık 500 metre aralıkta helikopter pisti inşa edilmişti.

Ağar’ın ziyaretçilerini taşıyacak helikopterlerin inmesi için özel olarak yapıldığı lisana getirilmiş, o periyotta tartışmalara neden olmuştu.

AĞAR: BEN YAPTIRMADIM

Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar, geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in “Cezaevine helikopter pisti yaptırdı” kelamlarıyla ilgili olarak “Ben yaptırmadım, onu yaptıran o dönemki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın Vilayet Başkanıdır” diyerek O devir Belediye Lideri, hala Aydın MHP Vilayet Lideri olan Haluk Alıcık’ı işaret etti.

MHP Vilayet Lideri Haluk Alıcık

ALICIK: DEVLETİMİZ İSTEDİ SONUÇTA

Gözlerin çevrildiği MHP Vilayet Lideri Haluk Alıcık, hususla ilgili olarak mahallî bir gazeteye yaptığı açıklamada, Mehmet Ağar ile hiçbir vakit görüşmediğini belirterek şu tabirleri kullandı; “Dönemin cezaevi kumandanı mı, cezaevi müdürümü  yoksa başsavcı mı aradı hatırlamıyorum. Ben de bunun üzerine bir firmaya yaptırdım. Devletimiz istedi sonuçta. O günün koşullarında en güçlü belediye biziz. Bize yapın dendi, yaptık.”

NAZİLLİ BELEDİYESİ KAYITLARINDA YOK

Nazilli Belediye Lideri ÂLÂ Partili Kürşat Engin Özcan ise, Nazilli Belediyesi’nin geriye dönük kayıtları incelendiğinde, Yenipazar ilçesine helikopter pisti yapılmasıyla ilgili bir sürecin bulunmadığını belirtti.

Helikopter pistinin kayıt dışı yahut periyodun lideri Alıcık’ın kendi imkanlarıyla yaptırmış olabileceğini söyleyerek, “Nazilli Belediyesi’nin yetki sonları muhakkaktır. Yenipazar Belediyesi’nin hudutları dahilindeki bir alana hizmet verilmesi kelam konusu değildir” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.