AKP’li belediye Kaftancıoğlu’nun katıldığı toplantıya yer vermedi

Posted by

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde İstişare Heyeti Toplantısı yapmak isteyen CHP’lilere AKP’li belediye salon vermedi. Milletvekili Mustafa Adıgüzel, daha evvel AKP’li belediye vazifelilerinin salonun uygun olduğunu söylediğini lakin toplantı günü tiyatro provası olduğu için vermediklerini söyledi.

CHP Fatsa İlçe Lideri Murat İnanlı, İlçe Müşavere Heyeti Toplantısı yapmak için AKP’li ilçe belediyesinden Kültür Sarayı’ndaki salonu istedi.

İddialara nazaran işletme müdürü Perşembe günü yapılacak toplantı için salonun uygun olduğunu ve belediyeye dilekçe ile müracaat edilmesini istedi.

CHP Genel Lider Yarımcısı Seyit Torun, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, vilayet ve ilçe liderleri ile partililerin katılacağı toplantıya İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da davet edildi.

TOPLANTIYA KAFTANCIOĞLU’NUN KATILACAĞI ÖĞRENİLDİ SALON VERİLMEDİ

Fatsa İlçe Lideri Murat İnan, belediye ile yapılan görüşmeler sonunca salonun müsait olduğunu öğrendiklerini ve Canan Kaftancıoğlu’nun programa katılmasının Salı gecesi netleşmesi üzerine dilekçeyi Çarşamba günü belediyeye gönderdiklerini söyledi.

İnan, daha sonra toplumsal medya hesaplarından Kaftancıoğlu’nun ilçeye geleceğini duyurduklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

*Pazartesi günü her toplantıda yaptığımız üzere kelamlı olarak Fatsa belediyesi işletme müdüründen salonun müsait olup olmadığının teyidini aldık.

*İşletme müdürü, salonun müsait olduğunu ve perşembe günü saat 14:30’a salonu bize ayırdığını lakin dilekçe ile başvurmamızı söyledi.

*Canan hanımın gelişini teyit ettirdikten sonra Çarşamba günü öğlen saatlerine gerçek işletme müdürünü aradık.

*İşletme müdürü hiçbir sorun olmadığını, salonun müsait olduğunu söyledi. Biz de toplumsal medyada Canan hanımın Fatsa’ya geleceğini duyurduk.

*Akşam beş üzere Fatsa Belediyesinden aradılar ve kaymakamlığın bir programı olduğu için salonu tahsis edemediklerini söylediler.

SALONDA TİYATRO PROVASI YAPILDI

Toplantının yapılacağı salonun önünde açıklama yapan İnan Kaymakam ile telefonda görüştüğünü lisana getirerek, şöyle konuştu:

*Kaymakam beyefendi, bana 10:00’da başlayacak bir programları olduğunu 1 saat süreceğini söyledi.

*Ardından belediye liderinden başlayarak herkesi aramaya başladım. Lakin kimseye ulaşamadım.

*Belediye liderine ulaşmak için ortaya beşerler soktuk. Kendisine ulaştık, bize uydurma programlarla mazeretler buldu.

*Toplantımızı iptal etmeyi düşündük fakat bu rezilliği herkes görsün diye vazgeçtik. Artık, bize tahsis edilmesi gereken salonda bir tiyatro provası var.

*Üç kişi sahnede 4 zabıta da onları izliyor. Bu Fatsa belediye liderine yakışmıyor. Neden korkuyorsunuz? insanları susturarak salon vermeyerek hiçbir yere varamazsınız.

“SALONLAR SİZİN OLSUN SOKAKLAR BİZİM”

Toplantının salonda yapılamaması üzerine ilçe binasında bir ortaya gelen partililer, daha sonra esnaf ve vatandaş ziyaretleri yaparak problemlerini dinledi. İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ise, toplumsal medya hesabından “Salonlar sizin olsun sokaklar bizim” diyerek reaksiyon gösterdi.

“PROVAKASYONU BOŞA ÇIKARDIK”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yaşanan olayın bir provokasyon olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

*Tüm örgüt işçilerimiz ile birlikte Fatsa CHP İlçe Müracaat Konseyi toplantısı için Fatsa Kültür Sarayı’nın önüne geldik.

*Fatsa halkına ilişkin Fatsa Kültür Sarayı’nın, evvelce kelam alınmasına ve birkaç defa de teyit edilmesine karşın, Fatsa tarihinde olmayan, demokrasi ahlakına ve müsamaha iklimine uymayan bir biçimde bize kapılarının son anda kapatılmasını şiddetle kınıyorum.

*Fatsa belediye liderinin bu türlü bir kararı almaya ne çapı ne yüreği kâfi. Perde gerisinden bu tiyatroyu oynatanı biliyoruz.

*Uyuşturucu kaçakçılarına, dolandırıcı, rüşvetçi, çocuk tacizcilerine makam odasını açanlar, bir ilçenin toplantı salonunu millete kapatmışlardır.

*Fatsa’da bugün bir provokasyon denemesi olmuştur. Fatsa belediye lideri da bu işin taşeronluğunu yapmıştır.

*Sırf salonu dolu gösterme ismine, ivedilikle tiyatro provası koyup da, 4 tane belediye zabıtasını seyirci diye oturtmak da işte sizin acizliğiniz ve basitliğinizdir.

*Salonu açsalar biz bize konuşup bitirecektik. Kapıyı kapattılar biz de sokak ve caddelerde halk ile kucaklaştık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.