Beyaz Saray’dan Biden’ın sıhhat durumuyla ilgili açıklama

Posted by

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Lideri Joe Biden’ın Covid-19’a yakalandığını ve hafif belirtiler gösterdiğini duyurdu.

Jean-Pierre, yaptığı yazılı açıklamada, “Bu sabah Lider Biden’ın Covid-19 testi olumlu çıktı. Kendisi, büsbütün aşılı ve 2 kere dayanak dozunu da oldu, hafif belirtiler gösteriyor” sözünü kullandı.

Biden, Covid-19 testinin “pozitif” çıktığının duyurulmasının akabinde resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, Beyaz Saray konutundaki ofisinde masasının başında işlerini yürüttüğü ana dair bir fotoğrafa da yer veren Biden, “Millet, ben düzgünüm. Beni düşündüğünüz için teşekkürler.” sözünü kullandı.

Pennsylvania Senatörü Bob Casey, Temsilciler Meclisinde Pennsylvania’yı temsil eden Matt Cartwright ve Scranton Belediye Lideri Paige Conetti ile telefonda görüştüğünü ve bugün Pennsylvania’da katılmayı planladığı aktifliğin iptalinden ötürü kendilerinden özür dilediğini aktaran Biden, “Yoğunluk sürüyor.” iletisini paylaştı.

BİDEN’IN EŞİNİN VE HARRİS’İN TEST SONUÇLARI “NEGATİF”

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Az evvel Lider Biden ile telefonda konuştum. Kendisini âlâ hissediyor ve konutunda çalışıyor.” bilgisini verdi.

Biden’ın testinin “pozitif” çıkmasının akabinde hem Biden’ın eşi Jill Biden hem de ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris, test sonuçlarının “negatif” olduğunu duyurdu.

Beyaz Saray Sözcüsü Jean-Pierre, bu sabah yaptığı yazılı açıklamada, Biden’ın Kovid-19 testinin müspet çıktığını ve hafif belirtiler gösterdiğini duyurmuştu.

BEYAZ SARAY: BİDEN’IN HASTALIĞININ AĞIRLAŞMA RİSKİ EPEY DÜŞÜK

Beyaz Saray Covid-19 Yöneticisi Ashish Jha, Covid-19’a yakalanan ABD Lideri Joe Biden’ın aşılarının tam olduğunu belirterek, “Bu nedenle durumunun ağırlaşma riski epeyce düşük” dedi.

Jha, Biden ile bugün telefonda konuştuğunu ve sesinin pek güzel geldiğini belirterek, “Başkan her iki aşısını da oldu ve 2 doz dayanak aşısını da yaptırdı, bu nedenle hastalığının ağırlaşma riski epeyce düşük.” sözünü kullandı.

Biden’ın şu anda hastaneye yatmayı gerektirecek bir durumda olmadığını belirten Jha, “Solunumu pek yeterli, oksijen düzeyi olağan seviyede.” bilgisini paylaştı.

“VİRÜSÜN NEREDEN BULAŞTIĞININ BİR DEĞERİ YOK”

Sözcü Jean-Pierre, bir gazetecinin Biden’ın virüsü nereden kaptığına ait sorusuna, “Bence bu hiç değerli değil. Kıymetli olan bizim bu duruma hazırlıklı olmamız.” karşılığını verdi.

Biden’ın, Anayasa’nın 25. ek hususu uyarınca vazifelerini yardımcısı Kamala Harris’e devredip devretmeyeceğine ait ise Jean-Pierre, “Biden’ın belirtileri şu anda çok hafif, İşini yapabiliyor ve Amerikan halkı için değerli olan bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.