El Bab’da katliam: 15 meyyit 37 yaralı

Posted by

Suriye’de Esed rejimi ve terör örgütü PKK, sivilleri vurmaya devam ediyor. Ülkenin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen Bab ilçe merkezine füzeli taarruz düzenlendi. Askeri muhaliflerin denetimindeki Bab’da, ilçe merkezi füzelerle maksat alındı. Sivillerin ağır olarak yaşadığı ilçe merkezine gerçekleş-tirilen hücumda, ortalarında çocukların da bulunduğu 15 sivil hayatını kaybetti, 37 sivil de yaralandı.

Saldırının rejim denetimi altındaki bölgeden İran milisleri ve PKK/SDG işbirliği ile gerçekleştirildiği belirtildi. Suriye Ulusal Ordusu (SMO) kumandanlarından Seyf Ebubekir de rejim ve PKK’yı işaret etti. Ebubekir, “El Bab’a terör taarruzunda bulunan aşağılık Esed ve destekçileri terör örgütü PKK/YPG’ye yanıtını en sert biçimde vereceğiz. Sivilleri amaç alan saldırılarınızla bizleri yıldıramayacaksınız” diye konuştu. Öte yandan SMO, akşam saatlerinde YPG/PKK’nın mevzilerini vurdu.

3 askerin katili paket

Terörle çaba yurt içinde olduğu üzere hudut ötesinde de kararlılıkla sürüyor. Suriye’nin kuzeyinde terörden temizlenen Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 3 askeri şehit eden, “Habur” kod isimli PKK/YPG’li terörist Hüseyin Muhammed, Suriye’de düzenlenen operasyonla yakalandı. Haseke’den Resulayn bölgesine geçeceği tespit edilen terörist, Resulayn’de yakayı ele verdi. Ayrıyeten Barış Pınarı Harekatı bölgesine taarruz teşebbüsünde bulunan PKK/YPG’li 5 terörist de etkisiz hale getirildi. Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda ise PKK’lı 4 terörist öldürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.