Elon Musk Twitter yönetim kuruluna katılmaktan vazgeçti

Posted by

Geçtiğimiz hafta Twitter’dan %9,2’lik hisse satın alarak en büyük pay sahibi olan Elon Musk, Twitter yönetim kuruluna katılmama kararı aldı.

Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal tarafından yapılan açıklamaya göre Musk, kurula katılmaktan vazgeçmiş.

Parag Agrawal tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Elon yönetim kurulumuza katılmamaya karar verdi. Şirkete kısa bir not gönderdim, hepinizle buradan paylaşıyorum.

(Paylaşılan not) Ekip, Elon Musk yönetim kurulumuza katılmamaya karar verdi. Yaşananlar hakkında paylaşabileceklerim şu şekilde.

Yönetim kurulu, ben ve doğrudan Elon ile, Elon’ın kurula katılmasıyla ilgili birçok görüşme gerçekleştirdik. İş birliği yapmak ve riskler hakkında açık olmak konusunda heyecanlıydık. Ayrıca, tüm yönetim kurulu üyeleri gibi, şirketin ve tüm hissedarlarımızın çıkarları doğrultusunda hareket etmesi gereken bir şirketin mütevellisi olarak Elon’a sahip olmanın en iyi yol olduğuna inandık. Kurul ona bir koltuk teklif etti.

Salı günü, Elon’un bir özgeçmiş kontrolü ve resmi kabule bağlı olarak Kurul’a atanacağını duyurduk. Elon’un yönetim kuruluna atanması 4/9 ile resmen yürürlüğe girecekti, ancak Elon aynı sabah artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum. Yönetim Kurulumuzda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarımızın girdilerine her zaman değer veririz. Elon bizim en büyük hissedarımız ve onun katkılarına açık olacağız.

Önümüzde dikkat dağıtıcı şeyler olacak, ancak hedeflerimiz ve önceliklerimiz değişmedi. Aldığımız kararlar ve nasıl uyguladığımız bizim elimizde, başka kimsenin değil. Gürültüyü azaltalım ve işimize ve inşa ettiğimiz şeye odaklanalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.