Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Herzog anlaştı

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye-İsrail ilgileri ve bölgesel mevzular ele alındı. Görüşmede açık ve daima diyalog yoluyla bölgede barış ve istikrar için çalışmaya devam etme konusunda iki önderin anlaştıkları tabir edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, geçtiğimiz mart ayından bu yana 4’üncü defa telefonda görüştü.

İsrail Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan ve Herzog’un beklenen terör hücumlarını ele aldıkları aktarılarak, Herzog’un Erdoğan’a Türkiye’nin İsraillilere yönelik olası terör faaliyetlerini engelleme eforlarından ötürü teşekkür ettiği tabir edildi.

TERÖR ELE ALINDI

Açıklamada, iki başkanın bu işbirliğinin hükümetler ve milletler ortasında inşa edilen itimada büyük katkısının altını çizdiği belirtilerek, görüşmede Herzog’un terörle uğraş uğraşlarının devam etmesi gerektiğini vurguladığı aktarıldı.

ANLAŞTILAR

Açıklamada ayrıyeten, Erdoğan ve Herzog’un, açık ve daima diyalog yoluyla bölgede barış ve istikrar için çalışmaya devam etme konusunda anlaştıkları tabir edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.