Ethem Sancak, Vatan Partisi’ne katıldı: AKP periyodunda fakirleştim

Posted by

AKP’den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi’ne katıldı. Sancak, istifa süreciyle ilgili “Ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanı ile bir diyaloğumuz olmadı. Niçin diyaloğumuz olmadı? Onu kendisine sormak lazım. Ben doğruları söyledim onlar istemediler bunu” dedi. Sancak, ayrıyeten AKP periyodunda zenginleşmediğini bilakis yoksullaştığını söyledi.

AKP İstanbul Vilayet İdare Konseyi tarafından ihraç istemiyle Vilayet Disiplin Kurulu’na sevk edilen ve partisinden istifa eden iş insanı Ethem Sancak ve Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, partinin İstanbul vilayet binasında birlikte açıklama yaptı.

Açıklamada siyasi hayatını anlatan Sancak, SÖZCÜ muhabiri Fırat FISTIK’ın AKP’den istifa etme süreciyle ilgili sorusuna dair şunları söyledi:

CUMHURBAŞKANI İLE DİYALOGUMUZ OLMADI, KENDİSİNE SORMAK LAZIM

*Ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanı ile bir diyalogumuz olmadı. Niçin diyalogumuz olmadı?

*Onu kendisine sormak lazım. Partinin kuralları var. İhraç istemiyle disiplin heyetine verilmemin ona sorulmadan yapılabileceğini pek kestirim etmiyorum.

*Dolayısıyla ben de bir diyalog kurmadım. Bir halk tabiri var, Yılmaz Güney sinemalarında kullanır.

*Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar yaşasın 10. köy. Artık ben doğruları söyledim onlar istemediler bunu.

*Mücadele isteyen için yollar kapanmaz ki. Ayrıyeten Vatan Partisi benim birinci köyümdür. Birinci köyüme döndüm yani. Daha evvel farklı fikirlerim oldu MKYK’da. Bunları dillendirdim.

‘AMERİKAN’IN DAYANAĞIYLA İKTİDARA GELDİK’ KELAMINI YALANLADI

Sancak, basında da yer alan “Biz Amerika’nın dayanağıyla iktidara geldik” kelamıyla ilgili soruya da şöyle yanıt verdi:

*Cımbızlayıp vermek olmaz. Âlâ bir gazeteci o denli yapar. Ben orada neyi anlatıyorum, sızdılar içeri AK Parti içine… Sonra teslim olmayınca delirdiler.

*Anlattığım ana tema buydu. Sorunun içinden cımbızladınız. AK Parti’yi Amerika kurdu diye. O denli bir lafım yok.

Sancak, panele ilişkin ses kaydına dair “Günü gelince yayınlarım” dedi.

BİDEN ÇETESİ KAZANIRSA SURİYE’YE DÖNERİZ

2023 seçimleri için “Bu seçim en kıymetli seçimdir” diyen Sancak, “Bu seçimde Biden çetesinin kazanmaması lazım. Kazanırsa Suriye’ye döneriz, Irak’a Libya’ya döneriz. Amerika’nın niyeti bu. Bunu engelleyecek ulusal bariyer inşa etmek lazım” diye konuştu.

Sancak, “Biden çetesiyle Millet İttifakı’nı mı kastediyorsunuz, kimi işaret ediyorsunuz” sorusuna dair de şöyle konuştu:

*Bunu ben demiyorum Biden diyor. Biden ne dedi seçilmeden evvel, ‘Biz darbelerle indiremedik. Muhalefetle birleşip indireceğiz.’

*İşte buna kulak veren ve bunun dediklerini yapanlara diyorum Biden çetesi. Kim üstüne alınıyorsa odur. Biden söylüyor.

*Geçen gün Almanya Dışişleri Bakanı geldi. Hani 6’lı masa yazıyordu. İtiraz bile etmediler. Bize ayar vermeye kalktı.

*Dışişleri Bakanımız ağzının hissesini verdi. Panikle kaçtı oradan. Sonra onun huzuruna 6’lı masanın bütün bileşenleri basına da açık olmayacak halde gidip ona hesap verdiler.”

Sancak, ayrıyeten AKP periyodunda zenginleşmediğini tersine yoksullaştığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.