Gazeteci Sinan Aygül’e saldırı: Gözaltına alınan polis memuru ile AKP’li başkanın koruması tutuklandı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde gazeteci Sinan Aygül‘ü darbeden Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani‘nin koruması Yücel Baysali ile polis memuru E.K. tutuklandı.

Kültür Mahallesi Şeyhmuz Zırhlı Sokak’ta dün yaşanan olayın ardından gözaltına alınan Yücel Baysali ile polis memuru E.K, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye götürüldü. Savcılık ifadelerinin ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 2 kişi, “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı.

Ne olmuştu?

Gazeteci Sinan Aygül, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin silahlı korumaları tarafından saldırıya uğradığını duyurmuştu. Aygül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tatvan’da belediye başkanı Mehmet Emin Geylaninin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek ‘Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin’ diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum” demişti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise Aygül’e ‘geçmiş olsun dileklerini’ iletirken saldırıyla ilgisi olmadığını öne sürmüştü:

“Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğmiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygüle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz.”

Tatvan ilçesinde gazeteci Sinan Aygül’ün darbedildiği olayın ardından haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan polis memuru E.K. ile Tatvan Belediyesi çalışanı Y.B, görevden uzaklaştırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir