Kaftancıoğlu, Atatürk Havalimanı’nda: Suçluluğun telaşı içindeler

Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, “Ülkemizde mağdurları korumak yerine suçluları koruyan bir anlayış olduğu için iş makinelerinin havalimanın pistlerini nasıl yerle bir ettiğini göstermek istemediler. Yani suçluluğun telaşı içindeler.” dedi. Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından millet bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı’nda iş makinelerinin görülmesinin akabinde havalimanına gidilmesi için davet yapmıştı.

Kaftancıoğlu’nun davetinin akabinde havalimanının sabah erken saatlerde polis grupları tarafından abluka altına alındığı belirtiliyor.

Kaftancıoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün biz Atatürk Havalimanı önünde basın açıklaması yapacak ve burayı katleden çetelerin nasıl bir ihanet içinde bulunduklarını gösterecektik. Ülkemizde mağdurları korumak yerine suçluları koruyan bir anlayış olduğu için iş makinelerinin havalimanın pistlerini nasıl yerle bir ettiğini göstermek istemediler. Yani suçluluğun telaşı içindeler.

Atatürk Havalimanı 2019 yılında tarifeli yolcu trafiğine kapatıldı. Pandemide sahra hastanesi açıldı. Onlarca yer varken bir pistin yarısı katledildi. İstanbul Havalimanı’nın Atatürk Havalimanı’yla bir arada çalıştırılmamasının nedeni katiyen teknik nedenlerden kaynaklı değil. İki havalimanının tıpkı anda çalışacak biçimde düzenlenebileceği söz ediliyor. Şu anda İstanbul Havalimanı’nın yalnızca yüzde 50’si inşa edilmiş durumda.”

(HABER MERKEZİ)

Detaylar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.