Kanadalı şirketten ‘en tatlı’ iş teklifi: Konutta ‘şeker’ yiyerek yılda 100 bin dolar kazanmak ister misiniz?

Posted by

Kanadalı şekerleme üreticisi Candy Funhouse, “baş şeker sorumlusu” aradığını duyurdu. Konuttan çalışacak kişinin, eserlerin tadını test edeceği ve öteki “şekerolog”lardan sorumlu olacağı belirtildi. 

BİNLERCE ADAY BAŞVURDU

NTV’nin aktardığı habere göre; şirketin İdare Konseyi Lideri Jamal Hejazi, temmuz ayında Linkedin’de yayımlanan konum için şimdiden binlerce adayın başvurduğunu söyledi. 

Hejazi, toplumsal medyadan kendisine gelen, ailelerin tadım vazifelerini ve maaşı paylaşmayı teklif ettiği ayrıntılı görüntülerin kendisini şaşırttığını kaydetti.

“OLDUKÇA CAZİP BİR TEKLİF”

Yıllık olarak 100 bin Kanada doları maaş (yaklaşık 1,4 milyon lira) teklif edilen duruma ait Hejazi, “Her gün ailenizle ya da arkadaşlarınızla çikolata ve şeker yemenin işiniz olduğunu hayal edin. Bu epeyce cazip bir teklif” dedi.

Diğer taraftan Toronto’nun dışında bulunan Candy Funhouse, bölgede büyüyen ve ebeveynleri donut dükkanları ve lokal bir restorana sahip olan 20 ve 30’lu yaşlardaki kardeşlerden oluşan bir dörtlü tarafından yönetiliyor.

PANDEMİ İLE SATIŞLAR ARTTI

Hejazi, 2021’de pandemi ile birlikte şirketin satışların arttığını belirterek, “Geçen yıl gelirimiz 15 milyon doların biraz altındaydı. Latife yapmıyorum” dedi.

5 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR DA MÜRACAAT YAPABİLİYOR

Şirket, baş şeker vazifelisi durumunun, muhtemelen ebeveyn müsaadesinin gerekli olmasına karşın, 5 yaşından küçük müracaat sahiplerine açık olduğunu söyledi. Birçok ebeveyn, çocuklarını müracaat formunu doldururken sinemaya aldı ve internette yayımladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.