Karakolda şikayet: Kızlı erkekli oturamazsınız diyerek darp ettiler

Posted by

İstanbulBalat’ta 29 Haziran’da G.B. ve A.B. çifti, yanlarına gelen 10-15 kişilik sarıklı ve cübbeli bireyler tarafından evvel, “Nikanız var mı? Evli misiniz?” diyerek sorgulandı. Çiftin reaksiyon göstermesi üzerine küme, A.B.’ye, “Nikahınız yoksa kızlı erkekli oturamazsınız” diyerek saldırdı.

OLAY NASIL YAŞANDI?

G.B.’ye “Sen çarşaflısın, cemaatimizi kötülüyorsun. Burada bu türlü bulunman hakikat değil” diyen küme, A.B.’nin gömleğini yırtarken yüzüne ve bedeninin çeşitli yerlerine şiddet uyguladı.

Saldırganların, kendisini darp ettikten bir müddet sonra tekrar yanlarına geldiğini belirten A.B., “Olaylar bir anda gelişti, biz hakkımızı helal ediyoruz. Sen de hakkını helal et’ dediler” derken aldığı darp raporuyla bir arada saldırganlardan şikayetçi oldu.

Halk Tv’den Hazar Dost’un haberin nazaran, etrafta bulunan beşerler, saldırgan kümeye, “Ne yapıyor gençler? Oturuyorlar. Niçin karışıyorsunuz, biz gördük hiçbir şey yapmadılar” diyerek reaksiyon gösterdi. Olay yerine gelen polis, saldırganları gözaltına aldı. Tüm saldırganlar, karakoldaki süreçlerinin akabinde hür bırakıldı.

‘MEDENİ HALİMİZİ SORDULAR…’

Saldırıya uğrayan A.B., polise verdiği sözünde, “29.06.2022 tarihinde kız arkadaşım olan G.B isimli şahıs ile Balat kıyısında oturuyorduk. Nişan arifesinde olduğumuz için planlarımızı konuşuyorduk. Daha sonra kimlik bilgilerini bilmediğim cübbeli, sarıklı şahıslar yanımıza geldi. Evvel uygar halimizi sordular. Ben, ‘Siz kimsiniz? Neden soruyorsunuz?’ dedim. Tıpkı şahıs, dönüp kız arkadaşıma ‘Sen çarşaflısın, bu formda burada bulunman yanlışsız değil. Cemaatimizi kötülüyorsun, berbat örnek oluyorsun’ dedi. Sonra ben ayağa kalkmak isteyince omzumdan sıkarak ve bana güç uygulayarak benim kalkmamı engelledi. Ben kendimi korumak maksatlı bir yumruk salladım ama şahısa değmedi. Ne olduğunu anlamadan kalabalık bir kümenin saldırısına uğradım. Darp edildim” dedi.

A.B. sözüne şöyle devam etti: “Kız arkadaşımın ve insanların yanında rencide edildim. Etraftaki vatandaşlar bizi ayırdı. Ben polisi aradım. Ve şahıslar yanıma gelerek, ‘Olaylar anlık gelişti, bize hakkını helal et, biz hakkımızı helal ediyoruz’ dediler. Daha sonra olay yerine ambulans takımları geldi. Tedavimi yapmak üzere Çapa Tıp Fakültesi’ne getirdiler. Ben, beni kız arkadaşımın yanında rencide ve darp şahıslardan davacı ve şikayetçiyim.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.