Kazanan İslam dünyası

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu 34. Yönetim Kurulu ve Olağanüstü Genel Kurulu toplantılarına katıldı.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’de 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde düzenlenen 2021 Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı ve İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu (ISSF) Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunduğu genel kurulda yaptığı konuşmasının başında Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında destek veren ülkelere teşekkür etti.

Üst düzeyde ev sahipliği

Bakan Kasapoğlu, 4 kıtadan 6 binin üstünde misafirin katılımıyla Konya’da düzenlenen oyunlarda 54 ülkeden 4 bine yakın sporcunun 24 spor dalında mücadele ettiğini ve 347 madalya seremonisi düzenlendiğini kaydetti. Konuşmasında oyunlardaki doping kontrolleri, gönüllülerin rolü, oyunların somut sportif mirası, uluslararası kamuoyunda tanıtımı konularına da değinen Bakan Kasapoğlu, “Kaybedeni olmayan organizasyonun en önemli kazananı ise İslam dünyasının birlikteliği oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir