Lost Ark bot problemi devam ediyor

Posted by

Lost Ark bot problemi oyunun Avrupa sunucularında problem yaratmaya devam ediyor. Yeni Lost Ark güncellemesi yoldayken Amazon, 4 Mart’ta 1 milyondan fazla bot hesabın banlandığını duyurmuştu. Ancak Lost Ark’ın sitesinde 2 gün önce yayınlanan duyuruya göre oyundaki bot kullanımı hala ciddi bir sorun.

Lost Ark bot problemi oyuncuların oyuna girmesini de zorlaştırıyor

Lost Ark’ın yayınladığı güncellemede bot problemine dair şu ifadeler yer alıyor:

” Geçtiğimiz günlerde uygulanan ban dalgasının ardından geride kalan botları düzenli olarak banlamaya devam ediyoruz. Bunların haricinde, bot kullanan oyuncuların oyuna girmelerini zorlaştıracak oyun için önlemleri oyuna ekleme sürecindeyiz. Bu güncellemeler de çok geçmeden oyuna eklenecek.”
Lost Ark bot problemi

Botların Lost Ark oyun içi pazarındaki etkisini azaltmak için oyundaki bazı görevlerin ödülleri oyuncular arasında takasa imkan sağlayan altından, NPC’ler ile etkileşimde kullanılan gümüşe düşürüldü. Botların Lost Ark oyuncularına yarattığı en büyük problem ise Avrupa sunucularındaki oyuncuların oyuna girmelerini iyice zorlaştırmaları. Çıkışından beri uzun sunucu sıralarıyla boğuşan Lost Ark oyuncularına, oyunu basan botlar ekstra bekleme süresi yaratmıştı. Oyunun geliştiricileri bu probleme de değinerek, geçtiğimiz günlerde yaşanan devasa ban dalgasının ardından oyuna girmenin de kolaylaştığını belirtiyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.