Photomator Mac Sürümü Duyuruldu

Photomator (daha önceki adı ile Pixelmator Photo) iOS için bir süredir özelken artık bir Mac uygulaması ile de kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uygulama, gelişmiş renk ayarlamaları, toplu düzenleme yetenekleri ve yapay zeka ile geliştirilmiş düzenleme araçlarıyla yaygın fotoğrafçı iş akışlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Photomator aylık, yıllık ve ömür boyu olmak üzere üç farklı ödeme seçeneklerine sahip. Bu arada iPad ve iPhone’da Photomator için zaten ödeme yapıyorsanız, Mac uygulamasını için hiçbir ek ücret ödemenize gerek yok.

Photomator, çalışan fotoğrafçının ihtiyaç duyduğu şeylere odaklanan bazı eklemelerle birlikte Pixelmator Pro özelliklerinin bir alt kümesini içeriyor. Örneğin, Mac için Photomator, kullanıcının bir oturumda çekilen fotoğraflar arasında kolayca gezinmesini sağlayan yeni bir film şeridi kullanıcı arabirimi öğesi içerirken, Pixelmator Pro daha geleneksel bir belge modeline odaklı.

Photomator, Apple ProRAW dahil olmak üzere 600’den fazla dosya biçimini destekliyor. Seçimlerle kısmi değişiklikler yapmak da dahil olmak üzere kapsamlı renk ayarlama araçları ve filtrelerle görüntüleri düzenlemek mümkün. Yapay zeka seçim araçları ise bir görüntüdeki özneyi veya arka planı kolayca ayırmanıza olanak tanıyor. Ek olarak bir fırça ile manuel seçimler yapabilir veya degrade maskeler kullanabilirsiniz. Yapay zeka destekli diğer özellikler arasında akıllı otomatik kırpma, gelişmiş gürültü azaltma, yükseltilmiş Süper Çözünürlük ve daha fazlası bulunuyor.

Mac için Photomator uygulamasını Mac App Store’dan edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir