‘Rezillik!’ İki gün evvel açılışını yapılan tarihi çarşıyı su bastı

Posted by

Kayseri’de yaklaşık 7 ay süren yenileme çalışmalarının akabinde 2 gün evvel AKP’lilerin katıldığı merasimle yine hizmete açılan Tarihi Kazancılar Çarşı’sını yağmur suyu bastı. Adeta bir şelaleyi andıran formda çarşı içerisine dolan suları görüntüleyen bir esnaf, “Evet, rezillik… Özhaseki, ‘gondollarla gezdireceğim’ diye kelam vermişti, kelamını tutuyor” diye sitemde bulundu.

Kayseri’de tesirli olan sağanak yağmur hayatı felç etti. Sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmurdan  yenileme çalışmaları yapılarak 2 gün evvel tekrar hizmete açılan Kazancılar Çarşısı da nasibini aldı.

Yaklaşık yarım saat yağan yağmurun akabinde tarihi çarşının duvarları ortasından sızarak içeri dolan yağmur suları esnafı sıkıntı durumda bıraktı.

“REZİLLİK”

Adeta bir şelale üzere içeri dolan yağmur sularını görüntüleyen bir çarşı esnafı, “Burası yeni açılan Kazancılar çarşımız. Harika formda ledlerin oradan yağıyor. Açılışı eksiksiz halde yaptılar. Kaç milyon harcadılar. Evet, rezillik… Özhaseki, ‘gondollarla gezdireceğim’ diye kelam vermişti, kelamını tutuyor. Maşallah, diğer bir şey demiyorum” siteminde bulundu.

Açılış iki gün evvel yapılmıştı

“YARIM SAAT YAĞAN YAĞMURDAN SONRA ESNAF PERİŞAN” 

Kazancılar Çarşısı önünde açıklamalarda bulunan DÜZGÜN Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Küme Başkanvekili Kazım Yücel de, gördüğü görünüme reaksiyon gösterdi. “2 gün evvel açılışı yapılan Kazancılar Çarşısı’nın onarımı bugün sınıfta kaldı” diyen Yücel, şunları söyledi:

“Yarım saat yağan yağmurdan sonra esnafımız perişan. Bütün üst kattan gelen yağmur suları ortalardan bacalardan ve boruların yan taraflarından Kazancılar’ın içerisine şelale üzere aktı. Açılışı yapmak AK Parti’ye, sıkıntıları hatırlatmak tekrar bizlere kaldı.

2 gün evvel yapmış olduğunuz açılışı dikkat edip teslim alan müfettişler ve uzman arkadaşlarımız kâfi görmedikleri mevzularda uyarmış olsaydı burası teslim alınmamış, açılışı yapılmamış ve bugünde bu türlü şelaleler içerisinde kalmış bir yer olmayacaktı”

“BU İŞİ YAPANLARA HESAP SORULMALI”

Çarşı içerisine dolan yağmur suyu nedeniyle esnafın perişan olduğunu ve bu işi yapanlardan hesap sorulması gerektiğini kaydeden UYGUN Partili Yücel,

“2 gün içerisinde yapılan yerin bugünkü durumunu şu an kayıtlarda görüyorsunuz. Esnaf perişan ve kestirim ediyorum belediye mahcup. Ancak bu işi yapan arkadaşlara kesinlikle yasal yoldan hesaplarının sorulması gerekir.

Kayseri halkının vergileriyle yapılan burası Kayseri’ni gururu. Yaz periyodunda konuklarımıza açtığımız periyotta böylesine bir tabloyla karşılaşmak bizleri üzdü. Biz buradan fırsatçılık yapmak istemiyoruz.

Ama yaptığınız işler buysa sizlere hatırlatmak istiyoruz. Kesinlikle yaptığınız ihalelerde, işleri alan taşeronların işlerini teslim alırken yetkili arkadaşlar bunlara onay verirken içlerine sinmeli. Bakın 2 gün içerisinde onay verilen yerin durumu bu” halinde konuştu.

AÇILIŞINA VALİ VE AKP’Lİ POLİTİKLER KATILMIŞTI

Osmanlılar vaktinde yapılan en büyük çarşılar ortasında yer alan Kayseri Kapalıçarşısı’nın içerisinde bulunan Kazancılar Çarşısı, AKP’li Melikgazi Belediyesi tarafından yaklaşık 7 ay süren yenileme çalışmalarının akabinde 2 gün evvel tekrar hizmete açılmıştı.

Açılış merasimine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, evvelki periyot Etraf ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu ve vatandaşlar katılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.