Şahinler Holding Lideri Kemal Şahin turizmde büyümeye devam edeceklerini açıkladı

Posted by

Şahinler Holding, turizmde yeni yatırımlarla büyüyecek. Antalya’da 30. yılını kutlayan Megasaray Club Belek’in ikinci otelini Konyaaltı kıyısında Megasaray Westbeach ismiyle açacaklarını söyleyen idare şurası lideri Kemal Şahin, Kayseri Erciyes’te ise kış turizmine gireceklerini açıkladı. 

“Turizmde Megasaray ve Das 3917 otel markalarımızla büyümeye devam edeceğiz. 1 Haziran’da ünlü Konyaaltı’nda kıyısında 800 yataklı Megasaray Westbeach’in açılışını gerçekleştireceğiz. Konsept olarak burada gastronomiyi ön plana çıkaracağız. Dokumacılık yatırımı için yeni yerler arıyoruz.” 

‘ENFLASYONU YENMELİYİZ’

Turizm bölümünün de ihracat üzere Türkiye’ye çok döviz kazandıran kesim olduğunu vurgulayan Kemal Şahin, “Türkiye’nin, yıllık turizm geliri pandemi öncesinde 35 milyar doları aşmıştı. Bu yıl bu sayıya yaklaşacağımızı umuyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin yaşamakta olduğu ekonomik meselelere ait soruları da yanıtlayan Şahin, “Yüksek bir enflasyon var. Ben bunun siyasetini de yapmayayım lakin kitlelerin geliri düştü. Türkiye’de buna karşın alım gücü yüksek beşerler var. Umarım Türk insanı da tatil yapma imkânı bulur.” sözlerini kullandı.

Şahin, turizm dalına yatırım konusunda ise şöyle konuştu: “Türkiye’ye yatırımcı değişik yerlerden tekrar geliyor lakin Avrupalılar biraz çekiniyor. Güvensizlik var, o ortayı kapatmamız yazım. Avrupa’ya hukuk garantimiz var üzere bildiriler giderse Türkiye’ye çok yatırım gelir.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.