Sara nöbeti geçiren adama aldırmadılar, okey oynamaya devam ettiler

Posted by

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Çınarönü Mahallesi’nde bulunan bir kıraathanede oturan sara hastası adam, bir anda nöbet geçirdi.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları, nöbet geçiren adama müdahale etti. Kıraathanedeki kimi bireylerin ise bu duruma aldırış etmeden oyun oynamaya devam ettiği görüldü.

Nöbet geçiren adam sıhhat gruplarının olay yerine yaptığı birinci müdahalesinin akabinde Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İsmi öğrenilemeyen şahsın sıhhat durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

“BAZILARI ISTAKALARINI ÇEVİRMİŞ HASTANIN GİTMESİNİ BEKLİYORDU”

O anları görüntüleyen Muhsin Türker, “Dün kıraathanede üzücü bir olay yaşandı. Baş dağıtmak için çayımızı içip okeyimizi oynuyorduk. Sara hastası olduğunu daha sonradan öğrendiğimiz bir ağabeyimiz nöbet geçirdi. Biz çabucak ağbimizin yanına giderek birinci müdahalede bulunmak istedik. Su verdik fakat, birinci yardım deneyimimiz olmadığı için çabucak sıhhat takımlarına bilgi verdik. Sıhhat takımları geldi, müdahalede bulundu. O esnada kimileri okey oynuyordu, kimileri ıstakalarını çevirmiş hastanın gitmesini bekliyordu. Çaycı çay dağıtımına devam ediyordu. Çok şükür durumu yeterliymiş. Bugün kıraathaneye geldi çayını içti gitti.” diye konuştu.

Kıraathane sahibi ise olayı görünce 112’den yardım istediğini kendisinin vatandaşlık vazifesini yaptığını söz etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.