Sefo ile sahneye çıkarak dikkatleri üzerine çeken Fevzi Kaan’dan Ufuk Beydemir’e sert reaksiyon: Emeğim dışında ne çalıyorsun?

Posted by

Şarkıcı Ufuk Beydemir, Ataşehir’deki konserinde 12 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Fevzi Kaan Türker’i sahneye çıkartan rapçi Sefo’ya reaksiyon gösterdi. Sefo, Ufuk Beydemir’in reaksiyonuna sert bir lisanla karşılık verirken toplumsal medya kullanıcıları da Ufuk Beydemir’i sert sözlerle eleştirdi. Tartışmaya dahil olan Fevzi Kaan Türker ise Ufuk Beydemir’i ’emek hırsızlığı’ ile suçladı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ataşehir’de konser veren rapçi Sefo, konserde bir sürprize imza attı.

Son devirde org çalıp, pek çok tanınan yapıtı kendi stiliyle yorumlayan ve “Isabelle”, “yavrum nerdesin” müzikleriyle izlenme rekorları kıran 12 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Fevzi Kaan Türker’i sahneye çıkartan ünlü müzikçi, genç fenomeninin hayalini gerçekleştirdi.

UFUK BEYDEMİR’DEN SEFO’YA ANLAMSIZ TEPKİ

Şarkıcı Ufuk Beydemir ise 12 yaşındaki toplumsal medya fenomenini sahneye çıkartan Sefo’ya toplumsal medya hesabı aracılığıyla reaksiyon gösterdi.

“SEVİYE BU PRİM YAPAN BU”

Sefo ve Fevzi Kaan’ın konser imajlarını alıntılayan Beydemir, “Seviye bu. Prim yapan bu.” yorumunda bulundu.

Sosyal medya kullanıcıları paylaşımı nedeniyle Ufuk Beydemir’i eleştirirken Sefo ise Ufuk Beydemir’e sert bir lisanla cevap vererek “12 yaşındaki bir çocuk bir hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor. Sen prim ve düzeyden bahsediyorsun. Tekrar küçük bir çocuğun kelamlarını yazdığı ‘ben bir kek miyim’ diye bi’ şarkın var. Prim ve düzey araştırmana oradan devam et.” formunda konuştu.

“SIFIR YETENEK BİR ÇOCUK, KULAK KANATAN VİDEO”

Konserdeki manzarayı ‘kulak kanatan video’ olarak tanımlayan Ufuk Beydemir, Fevzi Kaan’ın ‘yeteneksiz’ olduğunu vurgulayarak Sefo’ya “Ben sıfır yetenek bir çocuğun ‘başarı’sını, gördüğü ilgiyi eleştirdim lakin arkadaş üzerine alınmış nedense.7 yaşında çocuğun yazdığı derinlikli kelamları müziğe çevirdim evet, yaptığım işin gerisindeyim hâlâ. O müzikle şu kulak kanatan görüntüyü kıyaslamak ister miyiz hakikaten?” formunda cevap verdi.

“BU TWEETİNDEN SONRA KARAR VERDİM Kİ…”

Sefo da “Bu tweetinden sonra karar verdim ki sen keksin kanka” karşılığını verdi.

Yaşanan tartışmanın akabinde toplumsal medya kullanıcıları Ufuk Beydemir’e reaksiyon gösterdi.

Bir takipçisinin “Bir müzisyen olarak, bir çocuğa dayanak olmak yerine onun için 0 yetenek diyorsun ve hevesini kırıyorsun. bunun ne kadar makûs ve yakışıksız olduğunu görmüyormusun” paylaşımına cevap veren Ufuk Beydemir, “Asıl siz üç kuruşluk kahkahanız için bu ilgiyi karşılayamayacak ve içini dolduramayacak 12 yaşındaki bir çocuğa neler yapıyorsunuz ancak farkında değilsiniz. (ailesi dahil) Gerçek hayat yerden yere bu çocuğu vururken hepiniz sorumlusu olacaksınız. Haydi eyv.” dedi.


​​​​​​​

“EMEĞİMİ ÇAKMAK DIŞINDA NE ÇALIYORSUN?”

Tartışmaya dahil olan Fevzi Kaan Türker ise Ufuk Beydemir’i ’emek hırsızlığı’ ile suçlayarak toplumsal medya hesabı aracılığıyla “sıfır yetenek olabilirim lakin org çalıyorum abi sen ne çalıon emeğim dışında” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.