SON DAKİKA HABERİ: MİT’ten Kuzey Irak’ta nokta operasyon: PKK’nın üst seviye ismi etkisiz hale getirildi

Posted by

Son dakika haberi!

MİT’in operasyonuyla terör örgütü PKK’nın kelamda üst seviye sorumlusu etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, terör örgütünün silahlı faaliyetlerinin yönetildiği kelamda PKK-HPG Kurulu üyesi ve Apollo Akademiler sorumlusu “Dersim Malatya” kod isimli İzzettin İnan, MİT tarafından Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde takibe alındı.

Örgüt takımlarıyla Duhok-Gara bölgesinde toplantı halinde olduğu belirlenen İnan, MİT’in düzenlediği operasyonla yanındaki teröristlerle bir arada etkisiz hale getirildi.

30 YILDIR TERÖR ÖRGÜTÜNDEYDİ

Terörist İnan’ın örgüte 1992’de katıldığı, Suriye ve Irak’ta terör faaliyetleri yürüttüğü, ayrıyeten güvenlik güçlerine yönelik birtakım hareketlerin talimatını verdiği belirlendi.

Örgüt içindeki terörist faaliyetlerini Irak’ın kuzeyinde sürdüren, PKK’lılara ideolojik ve silahlı eğitimler verdiği belirtilen İnan’ın, MİT ve TSK’nın koordineli operasyonuyla geçen yıl etkisiz hale getirilen PKK/KCK’nın kelamda üst seviye yöneticilerinden olan ve Terörden Arananlar Listesi’nde “kırmızı kategori”de bulunan “Sofi Nurettin” kod isimli Halef el Muhammed’in yerine getirildiği öğrenildi.

Suriye’den Türkiye’ye yönelik tüm silahlı hareket ve faaliyetlerin en doruktaki yöneticisi olduğu belirtilen ve Pençe Kartal-2 Operasyonu sırasında TSK’ya karşı hareketleri komuta ettiği, 13 kişinin infaz buyruğunu verdiği belirlenen terörist “Sofi Nurettin”in saklandığı mağarada vurulduğu anın imgeleri de geçen yıl basınla paylaşılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.