Steam Deck Windows 10 desteği geldi

Posted by

Steam Deck Windows 10 desteğine sonunda kavuştu.  Windows 11 desteğinin de yakında Steam Deck’e geleceğini belirten Valve, Windows 10’u Steam Deck’de kullanabilmek için ihtiyacınız olacak aparatların listesini de paylaştı.  Şimdilik, Steam Deck’i hem kendi işletme sistemi hem de Windows 10 ile açmak mümkün değil.

Steam Deck Windows 10 desteği geldi

Steam Deck’e Windows 10 yüklemek için, en az 8GB’lık bir USB veya USB-C sürücüsü gerekiyor. Valve ayrıca, kablolu mouse ve klavye öneriyor. Bu aşamada Steam Deck’e Windows 10 yüklemeniz durumunda orijinal işletim sisteminin yerine geçiyor. Ancak Valve, Steam Deck’in dual-boot sisteminin ilerideki bir tarihte aktive edileceğini belirtti.
Steam Deck Windows 10 desteği geldi Valve ayrıca, Windows 11 desteğinin de yakında geleceğini belirtti.  Windows 10 desteği sayesinde oyuncular, Destiny 2 gibi normalde Steam Deck’te çalışmayan oyunları açabilecekler. Ayrıca şu an bir teoriden ibaret olsa da,  Windows 10 uyumluluğu sayesinde Steam Deck’de Xbox Game Pass’in kullanılabilmesi bekleniyor.  Daha önce Gabe Newell Gamepass sistemini Steam ile bir şekilde entegre etmeyi planladıklarını ifade etmişti.

Steam Windows 10 için şimdilik ses sürücüsü desteği yok bu yüzden Windows 10 yüklemeniz halinde kulaklık kullanılması gerek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.