Togg, Smart_İX ve Etiya ile iş iştiraki muahedesi imzaladı

Posted by

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (Togg), kullanıcı tecrübesinde yapay zeka takviyeli tahliller sunan Smart_İX ve küresel yazılım şirketi Etiya ile iş iştiraki muahedesi imzaladığını duyurdu.

Togg’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, hususa ait şu tabirlere yer verildi:

“Kullanıcı tecrübesi alanında yapay zekâ takviyeli tahliller üreten @SMART_iX ile yaptığımız stratejik iş birliğiyle mobilite ekosistemimizi genişletiyor, ‘Akıllı Ömür’ hizmetlerimizin inançlı, süratli ve etraf dostu olmasını sağlıyoruz.”

Türkiye’nin global yazılım şirketi Etiya ile kullanıcılarımıza sunacağımız şahsileştirilmiş, kesintisiz ve eşsiz tecrübenin altyapısı olan dijital platformu birlikte geliştirmek üzere iş birliğine imza attık.

Yerli araba Togg, elektrikli SUV modelini homologasyon sürecinin tamamlanmasının akabinde 2023’ün birinci çeyreğinde yollara çıkaracak.

Togg ve Farasis Energy iştirakinde pak güç depolama tahlilleri geliştirmek üzere kurulan Siro Silk Road Pak Güç Depolama Teknolojileri (Siro), Gebze’de kurduğu Batarya Geliştirme Merkezi’nde birinci prototip batarya ürettiğini açıklamıştı.

İLK BATARYA ÜRETİLDİ

Son olarak Gebze’de bulunan Batarya Geliştirme Merkezi’nde birinci prototip bataryanın üretildiği ve testlerinin muvaffakiyetle gerçekleştirildiği duyuruldu.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.