Yasemin Yürük: Yeni nesile yetişemiyorum

Posted by

Bir periyoda damgasını vuran müzik kümelerinden Hepsi üyelerinden olan Yasemin Yürük, uzun bir ortanın akabinde müzik kesimine döndü.

Nişantaşı’nda görüntülenen Yürük, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarıyla konuşarak müziğe dönüş kararını açıklayan Yürük, şu sözleri kullandı:

“Hiç niyetim yoktu”

“Aklımda hiç müzik yapmak yoktu. Sonra Yasemin Şefik beni gaza getirdi; ‘Selami’nin (Bilgiç) müziği var, haydi sen söyle’ dedi. 10 yıldır müzik söylemiyorum, nasıl söyleyeceğim derken bir anda kendimi stüdyoda buldum. Demoyu okudum, iş bitti. Biraz süratli oldu.”


“Yetişemedim”

Müziğe orta verdiği mühlet içerisinde oyunculuk ve sporla ilgilendiğini söz eden 35 yaşındaki Yasemin Yürük, “Bir orta Yılmaz Erdoğan’ın oyunculuk atölyesi Mutfak’taydım. Oradan çıktım, biraz dizilerde oynadım. Sonra dedim ki, ‘Ben bu yeni nesile yetişemiyorum. Yasemin sen hoca ol.’ Spor eğitimi aldım ve artık antrenörlük yapıyorum. Hisar’da ufak bir stüdyom var, orada ders veriyorum ya da hür çalışıyorum.” dedi.

“Yalnız hissettim”

Yeniden müzik çalışmalarına başladığını devirde kendisini yalnız hissettiğini de itiraf eden müzikçi, “İlk kere hayatımda kızlar yoktu, kendimi bu yüzden çok yalnız hissettim. Biz sahnede bir bakışımızdan, gözümüzden ne yapmamız gerektiğini anlardık. O yüzden onlarsız bir şeyler yapmaya alışıyorum diyebilirim. Şöyle de hoş tarafı var; kimseyi düşünmeden istediğimi yapabilirim. Küme olmanın zorluğu oydu.” diye konuştu.

Yürük, eski küme üyelerinden dayanak aldığını da açıklayarak, “Gülçin (Ergül) benimle çok ilgilendi, bu türlü bir şey yaptığımı duyunca çok heyecanlandı. Başka kızlar da (Cemre Kemer ve Eren Bakıcı) sevindi, fakat onlar biraz çoluk çocuğa karıştığı için çok etkilenmediler. Bütün kızlar çok dayanak oldu.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.