AK Parti’nin İstanbul planında İmamoğlu faktörü

AK Parti, gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçim hazırlıkları kapsamında önemli bir çalışma başlatıyor.

Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine göre Ankara, İstanbul ve İzmir gibi CHP’nin yönetimindeki yerleri kazanmak için çalışma yapan AK Parti, illerin büyük ilçelerini de analiz edilecek.

Örneğin, Ankara’nın Çankaya ilçesi, İstanbul’un Kartal ilçesi, İzmir’in Buca ilçesi ya da Adana’nın Kozan gibi ilçelerinin siyaset potansiyeli ölçülecek.

Parti ayrımı olmaksızın yapılacak bu çalışmayla adayların daha doğru bir şekilde belirlenmesi ve vatandaşın nabzının yoklanması hedefleniyor.

İmamoğlu’na göre hareket edecekler

AK Parti kurmayları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden aday olması durumunda karşısına güçlü bir aday çıkarılması gerektiği ifade etti.

Kurmaylar şunları kaydetti: “Muhalefet, HDP’nin İstanbul’da aday çıkarması halinde kaybeder. İstanbul seçimleri bütün bunlara bağlı. Aday önemli. 2019 seçimlerinde bizim İstanbul’da çok yanlışlarımız oldu. Önümüzdeki süreç çok şeye gebe. Ekrem İmamoğlu zor bir aday ve onun karşısına kimi çıkarabiliriz buna bakıyoruz. Ekrem İmamoğlu’nun zor isim gibi görünmesinin nedenleri var. Seçimlerde Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak çıkarılması, şimdi de CHP’nin genel başkanlığı için adının geçiyor olması AK Parti’nin bu profili karşılayabilecek bir aday çıkarması gerektiğini gösteriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx