Erdoğan’dan gençelere vergisiz telefon müjdesi! Detayları belli oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı 3 saat 45 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle: Türkiye Yüzyılını inşa hedefi ile çıktığımız yolculuğumuza kesintisiz olarak devam ediyoruz. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere getirmenin mücadelesini veriyoruz. Dış politikada yoğun bir gündemimiz vardı. Gelecek 3 yıl boyunca ekonomide yol haritamız olacak orta vadeli kamuoyu ile paylaştık. Orta vadeli program iş dünyasında memnuniyet ile karşılandı.

ORTA VADELİ PROGRAM

Uluslararası yatırımcıların da programa tepkisi oldukça olumluydu. Ülkemize yönelik ön yargılar kırıldıkça yatırım rakamları daha da yükselecek. 3 yılın sonunda 1,3 trilyon doları aşan bir ekonomik büyüklüğü yakalayacağız. Orta vadeli programın tamamlayıcısı niteliğindeki 12. kalkınma planını milletimizin takdirine sunacağız. Türkiye Yüzyılını biz ilan etmiş olsak da bu vizyon 85 milyonun idealidir. Hiçbir ayrım yapmadan milletimizin her ferdini OVP destek olmaya davet ediyorum.

Üç yılın sonunda 1,3 trilyon doları aşan bir ekonomik büyüklüğü ve 15 bin dolara yaklaşan kişi başına millî geliri yakalayacağız.

G20’DE AKTİF ROL OYNAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

G20’deki toplantılarda pek çok devlet ve hükümet başkanı ile görüşme yaparak, iş birliğimizi iletletecek kararlar aldık. G20’de aktif rol oynamaya devam edeceğiz.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yeni yasama dönemi ile birlikte Cumhur İttifakı olarak ülkemizi sivil bir anayasaya kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

GENÇLERE VERGİSİZ TELEFON DESTEĞİ

Türkiye’ni 81 ilinden gelen gençlerimiz ile yaptığımız buluşma müstesnaydı. Onlarla her buluşmamızda onların sevdalarını gördükçe ülkemizin geleceği için daha da umutlanıyoruz. Birileri istemese de TEKNOFEST gençlerinin gümbür gümbür geldiğini görüyoruz. 

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize cep telefonu ve bilgisar desteğini hayata geçiriyoruz. Piyasa satış fiyatı 9.500’ü geçmeyen teknolojik cihazlar için 5.500 TL’lik destek vereceğiz. Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4’üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7’si kadar tutarda destek sağlayacağız Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz.

18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart vereceğiz, müze, sinema tiyatro, sinemadan ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecekler.

SIFIR ATIK BEYANI

Eşim Emine Erdoğan himayesinde sıfır atık beyanına imza attık. Herkesi bu iyi niyet beyanını imzalayarak destek olmaya devam ediyoruz. Tüm temaslarımızla dünyada itibarı artan Türkiye gerçeğine şahit olmanın bahtiyarlığını yaşadık.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI

Evlenecek gençlerin ekonomik açısından desteklemek amacı ile yaptığımız çalışmamızı tamamladık. Aile ve Gençlik bankasına dair teklfimizi Meclis’in takdirine sunacağız. Aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek ve bu projeleri yaygınlaştıracağız. Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Pilot proje olarak bu uygulamayı deprem bölgesinde başlatacağız.

AZERBAYCAN ORDUSUNU BİR KEZ DAHA TEBRİK EDİYORUM

Dün Gazi Mustafa Kemal’in Türk kapısı olarak nitelendirdiği Nahçıvanlı kardeşlerimiz ile kucaklaştık. Dün enerji ulaşım konut alanlarında imzaladığımız 3 yeni anlaşma ile Azerbaycan ile iş birliğimizi güçlendirdik. Karabağ’daki terör unsurlarına yönelik operasyonun başarısından hepimiz gurur duyduk. Azerbaycan ordusunu buradan bir kez daha tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx