İddia: Hulusi Akar kızgın, TBMM’de hiçbir görevi kabul etmeyecek, grup toplantılarına bile gelmeyi düşünmüyor

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemdeki kararlarının ardında bazı isimleri “tasfiye” etme planı olduğunu ileri sürdü. Bozkurt, Süleyman Soylu ve Hulusi Akar’ın tasfiye edilen isimler arasında olduğunu; Akar’ın bu duruma olan kızgınlığı nedeniyle grup toplantılarına bile katılmamayı düşündüğü iddiasını gündeme getirdi.

“Akar kızgınlığını tepki haline getirecek”

“Erdoğan 2 hamle ile partisinde çok ciddi bir tasfiye yaptı. Bunu çok ince yaptığını söylemek lazım” diye yazan Bozkurt, devamında şu iddialarda bulundu:

“Bu yönteme muhatap olan Soylu da Akar da hayli kızgın. Akar’ın bu kızgın hali devir teslim töreninde de görüntülere yansıdı. Akar kızgınlığını tepki haline getirecek ve TBMM’de hiçbir görevi kabul etmeyecek. TBMM çalışmalarına da çok katılmayı, grup toplantılarına bile gelmeyi düşünmüyor.”

“Soylu politik davranacaktır”

“Çünkü meseleyi anladı, bu tasfiyeydi” diyen Bozkurt, “Soylu politik profili daha yüksek bir isim. Daha politik davranacaktır. TBMM’de olmasa bile belediye başkan adaylığı beklentisi muhtemelen vardır” öngörüsünde bulundu.

“Binali Yıldırım çok bozuldu”

Bzokurt ayrıca, “Başbakan olduğu zaman 15 Temmuz’da yaşadığı sıkıntı nedeniyle onu MİT Müsteşarlığı görevinden almak isteyen Binali Yıldırım parti tüzüğündeki 3 dönem kuralı, kendisinin yoğun talebine karşın esnetilmedi ve aday gösterilmedi, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevine de getirilmedi beklentisi olmasına karşın. Buna çok bozuldu” diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir