İmamoğlu mal varlığında gizlediği 3 villayı itiraf etti! ‘İmamoğlu İnşaat’ın üzerine’

Geçtiğimiz günlerde CHP’li Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu’nun mal varlığını açıklamıştı.

Açıklanan mal beyanında Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu’nun banka hesaplarında 8 milyon 728 bin 645 lira, 395 bin 737 dolar ve 52.01 gram altının bulunduğu, çiftin ayrıca 802 bin 584 lira değerinde altın ve mücevherata sahip olduğu belirtilmişti.

MAL BEYANINDA VİLLALAR GÖSTERİLMEDİ

Ancak CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer, Emirgan’da yaklaşık 1,5 milyar TL değerinde 3 villası olduğu ve villaların mal beyanında gösterilmediği ortaya çıktı.

TEPKİLERİN ODAĞI OLDU

Büyük tepkilere neden olan skandal akıllara İmamoğlu’nun bu usulsüzlüğü nasıl yaptığı ve milyarlık villaları nasıl gizlediği sorusunu da beraberinde getirdi.

GİZLİ SAKLI MİLYARLIK VİLLALAR!

Boğazın en kıymetli bölgelerinden Emirgan’da yer alan villalar, Ekrem İmamoğlu’nun şirketi olan İmamoğlu İnşaat’ın sahibi olduğu paravan şirket Güllüce Tarımcılık Sanayi Tic. A.Ş adına alınmış.

Ekrem İmamoğlu’nun “her şeyim şeffaf” diyerek açıkladığı mal bildirim beyanında yer almayan villaların kamuoyundan gizlenmesi için izlenen yol ise villaları tüzel kişilik üzerine göstermek oldu. Faaliyet alanı gıda ve tarım olan Güllüce Tarımcılık A.Ş paravan olarak kullanıldı, villalar şirket üzerine alındı.

İMAMOĞLU’NDAN CANLI YAYINDA İTİRAF: VİLLALAR İMAMOĞLU İNŞAAT ÜZERİNE

CHP’li Ekrem İmamoğlu ise mal beyanında yer almayan 1,5 Milyar TL değerindeki 3 villanın İmamoğlu İnşaat’a ait olduğunu kabul etti.

Sözcü TV’ye konuşan İmamoğlu, “Oradaki mülkümüz de İmamoğlu İnşaat’ın üzerindedir” dedi.

KENDİNİ AKLAMAYA ÇALIŞTI

Mal beyanından 3 villayı kaçıran CHP’li İBB Başkanı, “Firmamız bazen alım yapar bazen satış yapar. Bazen bir yer alır proje üretir” sözleriyle kendini savunmaya çalıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx