Rihanna ve Puma, En Yeni Ürün Serisini Resmi Olarak Tanıttı

Global ikon Rihanna ve spor giyim markası PUMA,  en yeni ürün serisini resmi olarak tanıttı. Rihanna, FENTY x PUMA’nın Kreatif Direktörü olarak markaya dönüş yaptı. Uzun yıllar sürecek iş ortaklığı kapsamında çok sayıda ürün lansmanı yapılacak. FENTY x PUMA’nın geri dönüşü, PUMA’nın spor sektöründeki köklü geçmişi ve mirası ile Rihanna’nın müzik, kültür ve moda alanındaki ikonik liderliğini birleştiriyor. Ortaklığın ilk ayakkabı serisi olan FENTY x PUMA Avanti, King futbol kramponunun yüksek kaliteli deri tasarımını, klasik koşu ayakkabısı Easy Rider’ın dış tabanıyla harmanlayan iki PUMA ikonunun sıra dışı bir birleşimi olarak öne çıkıyor.

 

Rihanna ve PUMA’nın 2015 yılında ikonik Creeper ile başlayan birliktelikleri, spor stillerine gelenekleri yıkan moda dokunuşları sunan bir geçmişe sahip. Rihanna ve PUMA, 2015 – 2018 yılları arasında FENTY x PUMA trainer ve FENTY x PUMA fur slide gibi birçok ayakkabı ve giyim koleksiyonları piyasaya sürdü. New York ve Paris’te dört defile gerçekleştiren FENTY x PUMA, PUMA’nın son on yılda kazandığı marka gücünün ve gördüğü ilginin katalizörü oldu.  

 

Rihanna’nın futbol sevgisinin yanında sporun saha dışındaki büyük etkisi, bu ayakkabı serisinin çıkış noktasını oluşturdu. Rihanna’nın bu klasik stile sunduğu yeni dokunuş, PUMA’nun spor modasında gerçekleştireceği iş birliklerinde yeni bir dönemin kapılarını açıyor.  

 

Ayrıca, bu lansmanın tüm ürün ailesini kapsayacak olması hem Rihanna hem de PUMA için önem taşıyor. İş birliği, çocuklarda olduğu kadar ebeveynlerde de tartışmasız bir şekilde havalı duran bir koleksiyon olacak. Efsanelerin giydiği ve şimdi Rihanna’nın yeniden yorumladığı Avanti, yetişkinlere ve çocuklara unisex bir ayakkabı olarak da sunuluyor.

 

Eusebio, Pelé ve Maradona gibi ikonlar tarafından giyilen orijinal PUMA king futbol kramponu, 1968 yılında doğdu. 1978’de ise PUMA miele, daha sonra PUMA Easy Rider’a dönüşecek olan yeni bir koşu ayakkabısı serisini sundu. 1998 yılında tanıtılan Jil Sander ve PUMA, Jil Sander King ile bu iki tarzı harmanlayan ilk moda iş birliğinin ürünüydü ve bu ayakkabı, daha sonra 2001 yılında PUMA’nın ürettiği Avanti’nin tasarıma ilham verdi. Bugün 2023’te ise Rihanna, deri detaylarından dış taban lastiğine kadar kendi kişisel tasarım dilini ve yaratıcı unsurlarını ekleyerek bu klasik PUMA stiline kendi yorumunu kattı.

 

Rihanna, “Avanti, merhum büyük Pelé ile çok ikonik bir hale geldi, ben de arşivlerden gelen ikonik bir şeyi sokağa taşımak istedim” dedi. 

 

PUMA Ürün Direktörü Maria Valdes ise yaptığı açıklamada, “Ortaklığımız büyük bir heyecanla başladı. Birlikte PUMA arşivlerini açarak ve Rihanna’ya hitap eden doğru ürünü belirledik. Avanti, Terrace serisine benzersiz ve ikonik bir bakış açısı getiren bir PUMA klasiği oldu. Bu projenin hayata geçtiğini görmekten çok mutluyum ve ayrıca önümüzdeki yıllarda birlikteliğimizin bize sunacakları konusunda da heyecanlıyım.”

 

FENTY x PUMA Avanti, yumuşacık vintage derisi, FENTY ve PUMA CAT logosunun kabartmalı ve baskılı altın folyoya sahip katlanır dili ile futbol trendine bir moda dokunuşu yapıyor. Lastik dış tabanı ve deri iç tabanıyla Avanti’nin detayları, PUMA’nın futboldaki derin geçmişine ve mirasına bir saygı duruşu niteliğinde. Siyah ve beyaz versiyonu, lazerle işlenen logolar ve deri krom detaylar içeren krom uygulamalarla tamamlanıyor. 

 

Rihanna’nın Kreatif Direktörü olduğu FENTY x PUMA’nın ilk tanıtım filmi, Dennis Leupold tarafından futbol topunun beşgen şeklinden ve dikişlerinden esinlenen bir set tasarımıyla çekildi. Filmde Rihanna, A$AP Nast, Pure ve Felix Mallard gibi ünlü isimlerin yanı sıra iki küçük çocuk da rol alıyor.

 

FENTY x PUMA Avanti, tüm dünyada puma.com ve seçkin perakendecilerde Türkiye saatiyle 15 Eylül 2023 saat 17:00’de satışa sunulacak. Bu sonbaharda ise ikinci bir Avanti piyasaya sürülecek. Yakında daha detaylı bilgiler sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx