Arda Güler, ‘Gülermanya’yı başlattı: ‘Sanki Real Madrid’e transfer olmamış gibi…’

Türkiye’nin genç yıldızı Arda Güler, cuma günü yeni kulübü Real Madrid’in büyüklüğünü tam anlamıyla kavrama fırsatı buldu. İspanya’nın başkenti Madrid’de geçirdiği yalnızca 24 saat içinde, Güler, Real Madrid’in büyüklüğünü kendi gözleriyle gördü.

Perşembe gecesi Barajas Havaalanı’nın özel uçuşlar terminaline iniş yapan Arda, 12 akraba ve arkadaşı ile birlikte, kulüp tarafından tahsis edilen araç ile otele geçti. Geceyi otelde geçiren Güler, sadece birkaç saat uyuyabildi.

Ertesi sabah erkenden sağlık kontrolünden geçen genç yetenek, Real Madrid’in yeni bir oyuncuyu nasıl tanıttığını Başkan Florentino Perez’in liderliğinde ilk elden deneyimleme fırsatı buldu.

Arda Güler’in bu yoğun ve heyecanlı günü, onun Real Madrid’e olan transferinin resmi olarak duyurulduğu gün oldu. Genç Türk yeteneği, Madrid’de yeni bir futbol serüvenine başladı ve dünya çapında bir kulüpte yer almanın ne anlama geldiğini hissetti.

Valdebebas’daki etkinliğin sona ermesinin ardından Arda Güler, takım elbise ve kravatını rahat bir tişört ve jean pantolonla değiştirdi. Ardından, Madrid’in Zurbano Caddesi’ndeki Santo Mauro oteline döndü. Bu esnada, lüks otelin kapısında MARCA ile karşılaştı. Güler, ailesi ve profesyonel ekibiyle birlikteyken gazetemizi tanıdığını ve kendi transferini duyuran günlük gazetemizle fotoğraf çekinmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Güler, oldukça sabırlı, nazik ve cana yakın bir tavır sergiledi. Gazetemizle fotoğraf çekerken hiçbir zaman gülümsemesini kaybetmedi. Fotoğrafı çerçeveletmek için mükemmel hale getirene kadar poz verdi. Annesi, sunum sırasında oldukça duygusal anlar yaşarken ve menajeri, olanları memnuniyetle izlerken, Güler hala genç yaşının getirdiği saf ve utangaç tavırlarını koruyor ve Real Madrid’in bir efsanesi olma hedefini açıkça belirtiyor.

ARDA, ‘GÜLERMANYA’YI BAŞLATTI

Arda Güler, gençlerin kendi tarzında, sosyal medyada büyük bir etki yaratmaya başladı. Real Madrid’in transferini duyurduğu tweet, kulüp tarihinde Cristiano Ronaldo’nun ayrılışı, milyon dolarlık transferlerin gelişi veya Avrupa kupalarının kazanılması gibi olayları geride bırakarak en çok beğeni alan tweet oldu. Artık ‘Gülermanya’nın başladığına şüphe yok.

Bu büyük başarıya rağmen, Güler, otel kapısında bekleyen birkaç taraftarın fotoğraf ve imza taleplerini geri çevirmedi. Hep bir gülümseme ile. Taraftarların ona Madrid’deki yeni macerasında başarılar dileyen yorumlarıyla gülümsemesini daha da genişletti. Ardından, MARCA muhabirine İngilizce “Teşekkür ederim” diyerek otelde dinlenmeye gitti.

Bir şey olmamış gibi. Sanki Real Madrid’e transfer olmamış gibi. Sanki herkesin konuştuğu yıldız olmamış gibi. Sanki Real Madrid’in en çok beğenilen tweet’inde başrol değilmiş gibi. Sonuçta, o hala 18 yaşında bir genç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx